Division II College Football
WEEKLY SCHEDULE
12345
678910
1112131415
1617   

 
      ***** College Football Schedule/Results Division II - Sep 11-13 *****
                               (All Times Eastern)
 
                             From The Sports Network
 
                            Thursday, September 11th
                            ------------------------
 
 (8) Pittsburg State at Lindenwood, 7:00 PM
 
 (1) Northwest Missouri State at Missouri Southern, 7:30 PM
 
 Stillman at Samford, 7:30 PM
 
 Washburn at Nebraska-Kearney, 8:00 PM
 
 (19) Emporia State at Central Missouri, 8:00 PM
 
                             Friday, September 12th
                             ----------------------
 
 Stonehill at Bentley, 7:00 PM
 
                            Saturday, September 13th
                            ------------------------
 
 Saint Anselm at Southern Connecticut, 12:00 PM
 
 Chowan at Alderson-Broaddus, 12:00 PM
 
 Edinboro at Shippensburg, 12:00 PM
 
 West Virginia Wesleyan at Virginia-Wise, 12:00 PM
 
 Merrimack at Pace, 12:00 PM
 
 Mercyhurst at (9) West Chester, 12:00 PM
 
 Fairmont State at (11) Shepherd, 12:00 PM
 
 McKendree at Findlay, 12:00 PM
 
 Shorter at Mars Hill, 1:00 PM
 
 Hillsdale at Lake Erie, 1:00 PM
 
 New Haven at LIU Post, 1:00 PM
 
 North Carolina Wesleyan at Lincoln (PA), 1:00 PM
 
 Concord at West Virginia State, 1:00 PM
 
 Charleston (WV) at Virginia Union, 1:00 PM
 
 West Liberty at Glenville State, 1:00 PM
 
 Gannon at Cheyney, 1:00 PM
 
 (24) Ferris State at Northwood, 1:00 PM
 
 St Joseph's (IN) at Siena Heights, 1:00 PM
 
 Bowie State at Morgan State, 1:00 PM
 
 (20) IUP at Kutztown, 1:05 PM
 
 Wingate at St Augustine's, 1:30 PM
 
 (6) Lenoir-Rhyne at Virginia State, 2:00 PM
 
 Kentucky State at Johnson C Smith, 2:00 PM
 
 Harding at Northwestern Oklahoma, 2:00 PM
 
 Michigan Tech at Malone, 2:00 PM
 
 Mary at Winona State, 2:00 PM
 
 William Jewell at Colorado Mines, 2:00 PM
 
 (4) Minnesota State at Minnesota State-Moorhead, 2:00 PM
 
 Albany State at Tuskegee, 2:00 PM
 
 (3) Minnesota-Duluth at Augustana (SD), 2:00 PM
 
 Lane at Clark Atlanta, 2:00 PM
 
 Urbana at Notre Dame (OH), 2:00 PM
 
 California (PA) at (21) Bloomsburg, 2:00 PM
 
 Seton Hill at Lock Haven, 3:00 PM
 
 Fort Hays State at Northeastern State, 3:00 PM
 
 Southwest Baptist vs. Lincoln (MO) (Kansas City, MO), 3:00 PM
 
 South Dakota Mines at Black Hills State, 3:00 PM
 
 Morehouse at Howard, 3:30 PM
 
 Catawba at Western Carolina, 3:30 PM
 
 Western Oregon at Simon Fraser, 4:00 PM
 
 Livingstone at Paine, 4:00 PM
 
 Dixie State at Central Washington, 4:00 PM
 
 Tusculum at Elizabeth City State, 4:00 PM
 
 (12) Winston-Salem State vs. (23) Valdosta State (Powder Springs, GA), 4:00 PM
 
 Wayne State (NE) at (25) St Cloud State, 4:00 PM
 
 Clarion at Millersville, 4:00 PM
 
 Chadron State at Idaho State, 4:35 PM
 
 Northern Michigan at Quincy, 5:00 PM
 
 American International at Stony Brook, 6:00 PM
 
 Fort Valley State at Savannah State, 6:00 PM
 
 Assumption at Sacred Heart, 6:00 PM
 
 Fayetteville State at UNC-Pembroke, 6:00 PM
 
 Texas Southern vs. Central State, 6:00 PM
 
 Ave Maria at Florida Tech, 6:00 PM
 
 (13) Carson-Newman at Wayne State (MI), 6:00 PM
 
 Limestone at Newberry, 6:00 PM
 
 Slippery Rock at East Stroudsburg, 6:05 PM
 
 Tiffin at Saginaw Valley State, 7:00 PM
 
 Kentucky Wesleyan at Lindsey Wilson, 7:00 PM
 
 Southern Nazarene at Ouachita Baptist, 7:00 PM
 
 Walsh at Ashland, 7:00 PM
 
 Southern Arkansas at East Central, 7:00 PM
 
 Upper Iowa at Minot State, 7:00 PM
 
 West Georgia at Miles, 7:00 PM
 
 Missouri Western at Central Oklahoma, 7:00 PM
 
 Western State at Angelo State, 7:00 PM
 
 New Mexico Highlands at Northern Arizona, 7:00 PM
 
 (7) Henderson State at Nicholls, 7:00 PM
 
 Shaw at (25) West Alabama, 7:00 PM
 
 Arkansas Tech at Southwestern Oklahoma, 7:00 PM
 
 (15) Indianapolis at St Xavier, 7:00 PM
 
 Minnesota-Crookston at Southwest Minnesota State, 7:00 PM
 
 (10) Ohio Dominican at (18) Grand Valley State, 7:00 PM
 
 Northern State at Concordia-St Paul, 7:00 PM
 
 Sioux Falls at Bemidji State, 7:00 PM
 
 Brevard at Liberty, 7:00 PM
 
 Arkansas-Monticello at Southeastern Oklahoma, 7:00 PM
 
 North Greenville at Wofford, 7:00 PM
 
 Texas A&M-Commerce at Stephen F Austin, 7:00 PM
 
 (2) Colorado State-Pueblo at Sam Houston State, 7:30 PM
 
 (5) North Alabama at Mississippi College, 8:00 PM
 
 Langston at Truman State, 8:00 PM
 
 (16) Tarleton State at (22) West Texas A&M, 8:00 PM
 
 Missouri S&T at Midwestern State, 8:00 PM
 
 Fort Lewis at Panhandle State, 8:00 PM
 
 Colorado Mesa at Texas A&M-Kingsville, 8:00 PM
 
 Adams State at Eastern New Mexico, 9:00 PM
 
 (14) Azusa Pacific at Humboldt State, 9:00 PM
 
 Western New Mexico at Arizona Christian, 10:15 PM
 
 09/09 15:27:12 ET