Other Sports

Daily Schedule of Games from The Sports Network
(Saturday, March 28th -- All Times Eastern)
Major League Baseball Preseason
Grapefruit League
Baltimore Orioles vs. New York Yankees at Tampa, FL, 1:05 p.m.
Boston Red Sox vs. Tampa Bay Rays at Port Charlotte, FL, 1:05 p.m.
Houston Astros vs. Miami Marlins at Jupiter, FL, 1:05 p.m.
Philadelphia Phillies vs. Minnesota Twins at Fort Myers, FL, 1:05 p.m.
St. Louis Cardinals vs. Detroit Tigers at Lakeland, FL, 1:05 p.m.
Toronto Blue Jays (ss) vs. Pittsburgh Pirates at Bradenton, FL, 1:05 p.m.
Atlanta Braves vs. Toronto Blue Jays (ss) at Dunedin, FL, 1:07 p.m.
Washington Nationals vs. New York Mets at Port St. Lucie, FL, 1:10 p.m.
Cactus League
Chicago Cubs (ss) vs. Cincinnati Reds at Goodyear, AZ, 4:05 p.m.
Cleveland Indians vs. Milwaukee Brewers at Phoenix, AZ, 4:05 p.m.
Colorado Rockies vs. Chicago Cubs (ss) at Mesa, AZ, 4:05 p.m.
Oakland Athletics vs. Chicago White Sox at Glendale, AZ, 4:05 p.m.
San Diego Padres vs. Texas Rangers at Surprise, AZ, 4:05 p.m.
San Francisco Giants (ss) vs. Seattle Mariners at Peoria, AZ, 4:05 p.m.
Kansas City Royals vs. Arizona Diamondbacks at Scottsdale, AZ, 4:10 p.m.
Los Angeles Dodgers vs. Los Angeles Angels at Tempe, AZ, 4:10 p.m.
National Basketball Association
Atlanta Hawks at Charlotte Hornets, 7 p.m.
New York Knicks at Chicago Bulls, 8 p.m.
Golden State Warriors at Milwaukee Bucks, 8:30 p.m.
Oklahoma City Thunder at Utah Jazz, 9 p.m.
Denver Nuggets at Portland Trail Blazers, 10 p.m.
National Basketball Association Development League
Austin Spurs at Rio Grande Valley Vipers, 2 p.m.
Delaware 87ers at Erie BayHawks, 7 p.m.
Canton Charge at Iowa Energy, 8 p.m.
Sioux Falls Skyforce at Idaho Stampede, 9 p.m.
Fort Wayne Mad Ants at Los Angeles D-Fenders, 9:30 p.m.
Bakersfield Jam at Santa Cruz Warriors, 10 p.m.
Texas Legends at Reno Bighorns, 10 p.m.
NCAA Division I Men's Basketball Tournament
West Region - Regional Final
(at Staples Center - Los Angeles, CA)
Arizona vs. Wisconsin, 6:09 p.m.
Midwest Region - Regional Final
(at Quicken Loans Arena - Cleveland, OH)
Notre Dame vs. Kentucky, 8:49 p.m.
National Invitation Men's Basketball Tournament
No games scheduled.
College Basketball Invitational Tournament
No game scheduled.
CollegeInsider.com Postseason Tournament
Quarterfinal Round
(at campus site)
Canisius at NJIT, 7:30 p.m.
NCAA Division I Women's Basketball Tournament
Albany Regional - Regional Semifinals
(at Times Union Center - Albany, NY)
Texas vs. Connecticut, 12 p.m.
Dayton vs. Louisville, 2:30 p.m.
Spokane Regional - Regional Semifinals
(at Spokane Veterans Memorial Arena - Spokane, WA)
Duke vs. Maryland, 4:30 p.m.
Gonzaga vs. Tennessee, 7 p.m.
Postseason Women's National Invitation Tournament
No games scheduled.
Women's Basketball Invitational Tournament
No game scheduled.
National Hockey League
Nashville Predators at Washington Capitals, 12:30 p.m.
Arizona Coyotes at Pittsburgh Penguins, 1 p.m.
San Jose Sharks at Philadelphia Flyers, 1 p.m.
Anaheim Ducks at New York Islanders, 1 p.m.
New York Rangers at Boston Bruins, 1 p.m.
Tampa Bay Lightning at Detroit Red Wings, 2 p.m.
New Jersey Devils at Carolina Hurricanes, 7 p.m.
Florida Panthers at Montreal Canadiens, 7 p.m.
Ottawa Senators at Toronto Maple Leafs, 7 p.m.
Los Angeles Kings at Minnesota Wild, 8 p.m.
Columbus Blue Jackets at St. Louis Blues, 8 p.m.
Buffalo Sabres at Colorado Avalanche, 9 p.m.
Dallas Stars at Vancouver Canucks, 10 p.m.
American Hockey League
San Antonio Rampage at Iowa Wild, 1:30 p.m.
Hamilton Bulldogs at Toronto Marlies, 3 p.m.
Oklahoma City Barons at Adirondack Flames, 7 p.m.
Manchester Monarchs at Hershey Bears, 7 p.m.
Providence Bruins at Portland Pirates, 7 p.m.
Hartford Wolf Pack at Springfield Falcons, 7 p.m.
Rochester Americans at Syracuse Crunch, 7 p.m.
Rockford IceHogs at Utica Comets, 7 p.m.
St. John's IceCaps at Worcester Sharks, 7 p.m.
Bridgeport Sound Tigers at Binghamton Senators, 7:05 p.m.
Wilkes Barre-Scranton Penguins at Lehigh Valley Phantoms, 7:05 p.m.
Albany Devils at Norfolk Admirals, 7:15 p.m.
Milwaukee Admirals at Chicago Wolves, 8 p.m.
Grand Rapids Griffins at Texas Stars, 8 p.m.
East Coast Hockey League
Florida Everblades at Elmira Jackals, 7:05 p.m.
Greenville Road Warriors at Gwinnett Gladiators, 7:05 p.m.
Evansville IceMen at Toledo Walleye, 7:15 p.m.
Reading Royals at Wheeling Nailers, 7:35 p.m.
South Carolina Stingrays at Indy Fuel, 7:35 p.m.
Fort Wayne Komets at Cincinnati Cyclones, 7:35 p.m.
Tulsa Oilers at Allen Americans, 8:05 p.m.
Wichita Thunder at Missouri Mavericks, 8:05 p.m.
Idaho Steelheads at Utah Grizzlies, 9 p.m.
Kalamazoo Wings at Colorado Eagles, 9:05 p.m.
Ontario Reign at Bakersfield Condors, 10 p.m.
Alaska Aces at Stockton Thunder, 10:30 p.m.
NCAA Division I Men's Hockey Tournament
East Regional - Regional Semifinals
(at Dunkin' Donuts Center - Providence, RI)
Boston College vs. Denver, 3 p.m.
Providence vs. Miami-Ohio, 6:30 p.m.
Midwest Regional - Regional Semifinals
(at Compton Family Ice Arena - South Bend, IN)
Rochester Institute vs. Minnesota State, 4 p.m.
Harvard vs. Nebraska Omaha, 7:30 p.m.
Northeast Regional - Regional Final
(at Verizon Wireless Arena - Manchester, NH)
Minnesota-Duluth vs. Boston University, 5:30 p.m.
West Regional - Regional Final
(at Scheels Arena - Fargo, ND)
St. Cloud State vs. North Dakota, 9 p.m.
Arena Football League
Jacksonville Sharks at New Orleans VooDoo, 8 p.m.
Spokane Shock at Arizona Rattlers, 9 p.m.
Major League Soccer
San Jose Earthquakes at New England Revolution, 3 p.m.
Orlando City SC at Montreal Impact, 4 p.m.
Los Angeles Galaxy at D.C. United, 7 p.m.
Sporting Kansas City at New York City FC, 7 p.m.
Red Bull New York at Columbus Crew, 7:30 p.m.
Portland Timbers at Vancouver FC Whitecaps, 8 p.m.
Colorado Rapids at Houston Dynamo, 8:30 p.m.
Seattle Sounders FC at FC Dallas, 8:30 p.m.
National Lacrosse League
Edmonton Rush at Rochester Knighthawks, 7:30 p.m.
Toronto Rock at Calgary Roughnecks, 9 p.m.

Powered by The Sports Network.